Filtruj

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

KOLOR

KOLOR

STYL

STYL

MATERIAŁ

MATERIAŁ

KSZTAŁT OPRAWY

KSZTAŁT OPRAWY

ILOŚĆ ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA

ILOŚĆ ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA

RODZAJ ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

RODZAJ ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA W KOMPLECIE

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA W KOMPLECIE

REGULACJA KĄTA ŚWIECENIA

REGULACJA KĄTA ŚWIECENIA

REGULACJA WYSOKOŚCI

REGULACJA WYSOKOŚCI

PRZEWÓD Z WTYCZKĄ

PRZEWÓD Z WTYCZKĄ

LAMPA Z CZUJNIKIEM RUCHU

LAMPA Z CZUJNIKIEM RUCHU

STOPIEŃ SZCZELNOŚCI

STOPIEŃ SZCZELNOŚCI

WBUDOWANY WŁĄCZNIK

WBUDOWANY WŁĄCZNIK

Cena

Cena

  • 66,00 zł - 3 200,00 zł

Aktywne filtry

Oświetlenie loftowe - odświeżenie starego stylu?

Styl loftowy jest niezwykle charakterystyczny i już na pierwszy rzut oka nie sposób go nie zauważyć. Jego elementy z łatwością kojarzą się ze starymi fabrykami, czyli tym, co tak naprawdę stworzyło ten styl. Lampy industrialne wykonywane są z materiałów, które najczęściej mogliśmy zobaczyć w starych fabrykach, czyli z metalu, szkła oraz stali. Sam wygląd pozwala nam myśleć, że jest ono niezwykle ciężkie i masywne. Lampy industrialne mają charakterystyczne klosze i kinkiety wykonywane z rurek, prętów oraz wielkie oprawy wiszące.

Również często oświetlenia w stylu industrialnym charakteryzują się swoim kolorem. Jest on zazwyczaj czarny lub złoty. Samo spojrzenie na ten styl pozwala nam się cofnąć w czasie, jak gdybyśmy byli w starych, słabo zadbanych fabrykach. Jednak klimat, który wprowadzają lampy loftowe, jest zupełnie inny. Wykończenie mieszkania w tym stylu, może wytworzyć przytulny nastrój. Ważne jest jednak, aby źródło światła w nich zawarte nie posiadało chłodnych, niebieskich barw, takich, jakie faktycznie można było spotkać w starych fabrykach.

Jak dobrać oświetlenie loftowe do wnętrza?

Podejmując decyzję zakupowe, już na samym początku musimy pamiętać, że styl industrialny nie będzie pasował do absolutnie każdego wnętrza. Charakteryzowany minimalistycznym podejściem do życia styl, pasuje tylko do pomieszczeń, w których nie znajdziemy za dużo przedmiotów oraz ozdób. Żeby zobaczyć całkowite piękno tego specyficznego stylu, musimy pozwolić na surowe wnętrze pomieszczenia. Na pierwszy rzut oka, może się nam wydawać, że pomieszczenie jest puste, jednak gdy przyzwyczaimy się do jego natury, powinniśmy poczuć ten klimat na własnej skórze.

Oświetlenie w stylu industrialnym, mimo swojego minimalizmu nadal posiada swoje dodatki. Oprócz masywnie wyglądających lamp wiszących ten styl komponuje się dobrze z lampami podłogowymi, które pomogą zapełnić przestrzeń, lub z lampami stołowymi, dzięki którym możemy delikatniej oświetlić pomieszczenie. Przeglądając ofertę, na pewno trafisz na przedmioty, które pomogą Ci odnaleźć zamiłowanie do tego jakże prostego, ale też niezwykle ciekawego stylu, jakim jest loft.

Gdzie nadadzą się lampy loftowe?

Lampy loftowe w głównej mierze nadają się do pomieszczeń przemysłowych oraz starszych budynkach, na przykład kamienicach. Mieszkania w tym stylu zazwyczaj charakteryzują się dużą przestrzenią oraz wysokim sufitem. To właśnie on ma duży wpływ na poczucie klimatu industrialnego w mieszkaniu. Jednak styl nie jest zarezerwowany tylko do starych budowli. Idealnie nada się nawet w nowych mieszkaniach lub domach, pod warunkiem, że całe pomieszczenie zostanie zachowane w tym stylu. Jeżeli mają państwo jakiekolwiek pytania dotyczące produktu, zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.