Filtruj

Cena

Cena

  • 301,00 zł - 302,00 zł

Aktywne filtry

Lampki biurkowe dla dzieci - ułatw naukę swojego dziecka!

Dziecko w swoim życiu spędza niezwykle dużo czasu przy biurku. Spowodowane jest to tym, że to właśnie przy nim dziecko odrabia swoje prace domowe, uczy się, a także relaksuje podczas korzystania z komputera. Ważnym jest, aby biurko było dobrze oświetlone, w ten sposób zadbamy o wzrok malucha. Jednak lampki biurkowe do pokoju dziecięcego nie są, aż tak prostym wyborem. Musimy pamiętać, że dzieciom zależy bardziej na tym, żeby przedmiot był dla nich atrakcyjny, a jego funkcjonalność w oczach dzieci schodzi na dalszy plan.

Dlatego jako rodzice musimy sami zadbać, aby lampki biurkowe dla dzieci były odpowiednio dopasowane. W tym celu musimy sprawdzić, przede wszystkim jakich rozmiarów jest biurko i czy lampka dobrze doświetli całą jego przestrzeń. Dobrze dokomponowana lampka biurkowa sprawi, że wzrok dziecka nie będzie się przemęczał, jest to niezwykle ważne, ponieważ w taki sposób możemy uniknąć uszkodzeń oka, a jak wiadomo, najważniejsze jest, aby dzieci były zdrowe.

Dziecięce lampki na biurko sprawiające radość dziecku

W najmłodszych latach swojego życia dużo dzieci dzieli przedmioty ze względu na płeć, dlatego lampki na biurko dla chłopca różnią się od tych, które chcą mieć dziewczynki. Oczywiście w późniejszym czasie, ta granica się zaciera, jednak warto zadbać o komfort malucha. Podstawowym kryterium w głowach dzieci jest kolor lampki. Chłopcy częściej sięgają po mocne kolory takie jak czerwony czy czarny. Natomiast lampki na biurko dla dziewczynki dużo częściej występują w różnych odcieniach koloru fioletowego lub różowego.

Oczywiście kolor lampki w zależności od płci nie jest żadną regułą, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest obserwowanie swojego dziecka. W taki sposób dowiemy się jaki kolor jest jego ulubionym, a w rezultacie unikniemy nietrafionego zakupu. Kolejnym punktem do odznaczenia podczas wyboru lampki, jest styl, w jakim jest wykonana. Chłopcy dużo częściej sięgają po lampki wykonane w stylu nowoczesnym, z kolei dziewczynki stawiają na ponadczasowe modele. Jednak najlepszą opcją przy wyborze, jest skonsultowanie się ze swoim dzieckiem. Wtedy będziemy w zupełności pewni, że dostanie ono wymarzoną lampkę.

Na co warto zwrócić uwagę kupując lampki biurkowe do pokoju dziecięcego?

Lampki biurkowe dla dzieci wykonane są z różnych materiałów i to właśnie na to powinniśmy zwrócić uwagę już na samym początku. Dla mniejszych dzieci warto wybrać lampki korzystające z diody LED. Spowodowane jest to mniejszą temperaturą nagrzewania. Dzieci, w szczególności te małe lubią dotykać wszystkiego, a lampki biurkowe korzystające ze zwykłych żarówek nagrzewają się do większych temperatur. W taki sposób dziecko niezwykle łatwo i szybko może się poparzyć. Oczywiście jest to lekkie oparzenie, jednak dzieci przez długi czas odczuwają ból nim spowodowany.